Kim jesteśmy?

Firma WELLWOOD Sp. z o.o. powstała na początku 2016r. Najważniejszym celem naszej firmy jest troska o klienta i jego potrzeby. Firma rozwija się wraz z postępem technologicznym oraz ciągle zmieniającymi się potrzebami i upodobaniami naszych klientów.

Obecnie jesteśmy już prężnie działającym przedsiębiorstwem, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w sferze ekologii przywiązuje dużą wagę, aby jego produkty nie miały negatywnego wpływu na środowisko naturalne, otoczenie i życie mieszkańców.


Chcąc sprostać zapotrzebowaniu na nowoczesne ekologiczne i energooszczędne paliwo nasza firma jako pierwsza w Chełmie - w południowo wschodniej części Polski rozpoczęła sprzedaż różnych rodzajów biopaliw:

  • Pelet sosnowy jest to granulat z drewna sosnowego o kaloryczności do 19,5 MJ/kg stosowany do kotłów na pellet,
  • Brykiet torfowy to jest alternatywą dla węgla brunatnego stosowany do wszystkich tradycyjnych typów pieców i kotłów. Brykiet torfowy charakteryzuje się niską zawartością siarki 0,2 % a jego kaloryczność nie jest gorsza od kaloryczności węgla brunatnego,
  • Brykiet PINI KAY to jest paliwo stałe wykonane metodą suszenia i prasowania z drewna dębowego o wysokiej kaloryczności do 21,5 MJ/kg, stosowany do kominków.

Badania wykazały, że przy spalaniu biopaliw poziom wydzielającego się CO² jest dokładnie taki sam jaki drzewo potrzebuje do wzrostu, co więcej w procesie spalania nie uwalnia się siarka. Produkt jest praktycznie wolny od pyłów i nie zawiera żadnych substancji toksycznych. Dodatkowo produkt spalania pelletów i brykietow - popiół jest coraz częściej wykorzystywany jako nawóz do podsypywania roślin w ogródku.

Zaopatrujemy odbiorców hurtowych i detalicznych w najwyższej jakości produkt posiadający certyfikat jakości A1 – dla pelletu drzewnego (odpowiednik DIN PLUS)

W asortymencie oferowanych produktów oprócz pelletu i brykietu posiadamy jeszcze wyroby z drewna:

  • Brus jest to drewno o grubości i szerokości 100 mm lub większej. Stosowany jest do budowy konstrukcji ramy do budowy podłóg. Brus jest wykorzystywany do budowy domów drewnianych i murowanych,
  • Deska strugana to jeden z podstawowych elementów stosowanych w różnego rodzaju inwestycjach, w których ma zastosowanie drewno (półki, regały, drewniana architektura ogrodowa, płoty, balkony, tarasy itp.),
  • Panele – produkowane są z drewna. Układane są na twardym, równym podłożu "na sucho". Panele łączone są na pióro i wpust,
  • Płyta z drewna solidne i estetyczne blaty w całości wykonane z drewna litego. Dzięki ciepłej kolorystyce oraz naturalnym materiałom, pozwalają nadać wnętrzom ciepłego, przyjaznego klimatu,
  • Płyty MDF są to płyty drewnopochodne nowszej generacji. Produkowane są z włókien drzewnych klejonych w podwyższonej temperaturze i ciśnieniu. Wykorzystuje się je dla przemysłu meblarskiego, do robót stolarskich i jako fronty meblowe.

W dyspozycji naszej firmy znajduje się całodobowo monitorowany obiekt przemysłowy, który składa się z zamkniętego magazynu o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i ponad 8000 metrów kwadratowych otwartej, ogrodzonej, strzeżonej powierzchni. Do załadunku i wyładunku towarów używamy profesjonalnych maszyn. Magazyn znajduje się w Polsce w mieście Chełm, bezpośrednio na międzynarodowej autostradzie Е373 Kijów-Warszawa. Bliskość granicy polsko-białoruskiej, polsko-ukraińskiej pozwala firmie świadczyć tranzytowe usługi magazynowe. Prowadzimy import i eksport z Ukrainy, Białorusi, Rosji a także WNT w obrębie państw UE. Możemy zorganizować dostawę towaru w tych kierunkach. W tej chwili firma oferuje do zakupu gamę ekologicznego paliwa dla gospodarstw domowych – pellet I brykiet do ogrzewania. Oferujemy również do sprzedaży produkty z drewna - deski i brus. Odwiedź sekcję Powiązane Produkty i być może znajdziesz produkty, które Cię zainteresują.

W tym dziale prezentowane są produkty gospodarstwa domowego wiodących światowych producentów z europejskich domów handlowych w cenach detalicznych i hurtowych.

Działamy na obszarze południowo - wschodniej Polski - w Chełmie, Lublinie, Zamościu, powiecie lubelskim i chełmskim.

Dysponujemy własnym zapleczem transportowym, gwarantując stałe dostawy oferowanych produktów.

Dostarczamy towar bezpośrednio do klienta, na czas, szybko i bezpiecznie.

Postaw na ekologię! Postaw na wygodę! Postaw na czystość i komfort!

Kontakt Nasze produkty